In memoriam: dėdė Juozas B.

Šiandien Rumšiškėse laidoja mano dėdę Juozą Banišauską, o aš kiurksau tame prakeiktame karantine Varėnoje, nes esame  toji “juodoji“ savivaldybė, kurios net ir meras gyvena sostinėje (kur, sako, pasigavęs koronavirusą, tai ramiai galės sutikti šv. Velykas, aha).

Šiandien ne tik liūdna, bet va ir pikta – pikta ne tiek ant karantino ir šito bejėgiškumo, kad esi uždarytas.

Pikta, kad aš pats taip ir nespėjau su juo atsisveikinti, nors šita prakeikta tikrus epidemijos mastus Lietuvoje pasiekianti ir mano giminę šienaujanti liga vėžys (jo ir žmona, mano krikšto mama gi nuo to mirė…), atrodytų, tam suteikia laiko. O laiko, atrodė, vis dar yra, kai sužinojau, tačiau – tik taip atrodė.

Jis visada buvo toks kažkaip pozityviai ramus. Tad net į nemalonias naujienas jo atžvilgiu irgi imi taip reaguoti – ramiai, su ilgesne, nei tikrovėje, perspektyva.

Nuo savo vaikystės pamenu jį buvus tuo ilgaplaukiu hipiu, neformalu, bet ir tokiu visiškai nekaringu – tad dėl to ne tuo proverbiniu antisovietiniu disidentu, kuriais dabar ne vienas taip į didvyrius su patosu yra užsirašęs, nors anais laikais gal ir ilgesnių plaukų bijojęs augintis.

Ir išlieka jis mano atminty dar su jo ramiu pomėgiu fotografijai – juk mano kone visos vaikystės nuotraukos yra būtent jo darytos. Kažin, ar kitu atveju jų tiek daug turėčiau – ačiū, ir tikrai lieku skolingas, ir jau tos skolos jam niekaip neatiduosiu.

Ilsėkis ramybėje…

+2021-03-21

Autorius: Skipper_LTU

PayPal.Me/Burvedys

Viena mintis apie „In memoriam: dėdė Juozas B.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: