Kartų muzika

Rinkome su pardavėju pas jį vinilinę plokštelę dešimt metų už mane jaunesniam pusbroliui ir padarėme išvadą, kad mano (ir jo, nors gal jis kiek vyresnis, arba aš čia tik jaunai atrodau) karta yra geriausia pagal muzikinį skonį.

Paprastai į muziką juk įkrenti paauglystėje (kartu su hormonų šėlsmu) – tai nuo 12-14 metų. Mano atveju – tai buvo Godieji 80-ieji su kietu metalu, sunkiuoju metalu, plaukuotu metalu ir pan. tikra muzika, kurią reikia mokėti pagroti, ir groti išties reikia mokėti (visų šalių šrederiai, rock’n’roll!). Tai mums visos grupės iš to periodo iš esmės yra “ta muzika“.

Jei mums padovanosi ką nors iš 70-ųjų (pvz. Led Zeppelin), tai mes su džiaugsmu priimsime – “o, klasika čia!“. Juolab, kad 70-ųjų gale daug roko grupių iš esmės tapo žvaigždėmis jau 80-aisiais (kad ir ta pati Queen).

Jei mums padovanosi ką nors iš 90-ųjų, ypač pradžios grunge (pvz. Nirvana), tai mes irgi su džiaugsmu priimsime – “oi, tas jaunimas!“.

Netgi netikėtai per MTV meinstrymu tapusius Metallica, Chris Rea arba Mark Knopfler mes priimame juk per 80-ųjų prizmę kaip savus (“moka groti gitara“) ir kaip “jaunimą“, ir kaip “klasiką“ – ką parodo iki šiol gyvas visomis prasmėmis Ozzy, tiesa?

Problema tame, kad paskutiniame praeito amžiaus dešimtmetyje muzika iš esmės pabiro (nebegali įvardinti kaip anksčiau, kad tai yra bitlų dešimtmetis, cepakų dešimtmetis, kvynų dešimtmetis ir pan.),

Ir va tie dešimt ir pan. metų už mus jaunesni turi, švelniai tariant, jau keistoką ir nelabai logikai pasiduodantį muzikinį skonį, kurį dar pribaigė plastiku muziką pradėjęs versti atsiradęs balsui Autotune ir on-the-grid kompiuterinės programos – taip cepakų Bonzo su Džimiu išvis “Kašmyre“ ritmą pro šalį piešia, o rolingų Keith Richard groti nemoka, ar ne?.

O dar už juos jaunesni yra visokių spotifajų karta, vartojanti muziką fonui kaip plastikinius maišelius maksimose. Nors mano vaikų kartos įdomios savo hipsteriniais pasirinkimais – nejaučiu to “kartų konflikto“, nors visa ta jų indie muzika gal grąžina į mano tėvų laikus su “turistiniu“ bei “užstaliniu“ muzikavimu.

Žodžiu, išrašėme čekį – pats gal atsirinks.

P.S.

Tradiciškai, aišku, komentaruose FB pastebėjau, kad yra senos (?) kartos žmonių, kurie sako, kad visa roko muzika iš esmės mirė jau 90-aisiais, nenoriai pripažindami, kad “iškart po Nirvanos“.

Tai štai praeito dešimtmečio (!) viena ryškiausių roko (sic!) grupių, kurios dainos yra cituojamos Oxford University leidžiamuose anglų kalbos vadovėliuose (Project serija – daina Don’t Sit Down ‘Cause I Moved Your Chair) bei skamba kultiniu tapusiame serijale Peaky Blinders:

Autorius: Skipper_LTU

PayPal.Me/Burvedys

Viena mintis apie „Kartų muzika“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: