Mokytojo dienoraštis (28): Vasario 16-oji

Beklausydamas vakar Vasario 16-tosios minėjimo metu mokinių bisui atliekamos dainos (kaip vėliau sužinojau – tai yra Jazzu, ir tai, ko gero, formatas, kuris bent jau jai sekasi, o ne vaizduoti Be Joncės stiliaus postchemoterapinę cosmo vūman dykumose, kur daina ir vaizdas apie nieką), pagalvojau, kad ji labai tinka miško broliams – nes būtent šiemet yra 70 metų nuo LLKS paskelbtos Deklaracijos Vasario 16-tai, kurioje, jau partizanų vadams suvokiant pralaimėjimo neišvengiamumą, yra nubrėžiamos gairės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui ateičiai.

Deja, 1949 vasario 16 dienos LLKS priimta deklaracija tėra tik formaliai dabartinės Lietuvos Respublikos įstatymų sąvade. Antraip, argi prezidentais taptų AMBalai ir partškolos?

Liustracija? Ne, negirdėjom. Mentų valstybė? Tai ar pirmas kartas – džiaukis, suprask, kad tavęs dar nesušaudė, kaip ano mokytojo iš to paties rajono 1957 metais lapkričio 29 dieną.

Kaip bebūtų, anuomet, prieš 70 metų pasirašydami šį dokumentą, jie vis tik turėjo Viltį mūsų tėvynės ateičiai.

Ir kai pagalvoji, kad jau kitais metais Vakaruose pasirodė pirmasis Fender Telecaster modelis, pradėjęs gitarinių “lentų“ revoliuciją muzikoje, ir kuriuo per visą šį laiką jau įrašyta begalė klasika tapusių dainų bei albumų, ir kuris iki šiol yra muzikos pasaulyje legendinis instrumentas.

O tuomet mūsiškiai mažiausiai apie jį galvojo, rankose spausdami tik kokį trofėjinį karabiną. Ir aš nežinau, kaip šitą suvokimo kontrastą apibrėžti.

Išsaugot reik rudens begarsę tylumą
Be bombų švilpesio, kraujuotų pelenų
Ateisiu aš pavasario prisegti
Prie kiekvienų namų, prie durų kiekvienų
Ateisiu aš pavasario prisegti
Prie kiekvienų namų, prie durų kiekvienų

Autorius: Skipper_LTU

PayPal.Me/Punkonomics

7 mintys apie „Mokytojo dienoraštis (28): Vasario 16-oji“

    1. Taip, mes aptarėm jau FB – Janina Degutytė, ir tavo cinizmas įtikino, kad ji puikiai tiko sovietų valdžiai prie brežnevinio pacifizmo. 🙂

      Patinka

    1. Tai darbas ne dėl pinigų. 🙂 Jei manai, kad gali duoti kažką ir tai tik laikinas tavo gyvenimo etapas – tada pirmyn! Jei patiks, tuomet yra programa “Renkuosi mokyti“, pagal kurią įgysi ir reikiamą pedagoginę kvalifikaciją.

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s