Mokytojo dienoraštis (24): Konstitucijos pamokos ir kriminaliniai paštininkai

Jau sako, kad man reikia atostogų. Jos bus gi kitos savaitės gale, be abejo.

Ir, kas be ko, tačiau nelabai sukuria palankią nuotaiką vaikų mokymui, kada kriminalinės policijos organizuotų nusikaltimų (sic!) tyrimo skyriaus pareigūnai dirba paštininkais ir lankosi sekmadienį, siekdami užkardyti kažkokius jų kvaištelėjusiems viršininkams, padlaižaujantiems savo buvusiems viršininkams, tapusiems politikais, prisivaidenusius “pilietinio nepaklusnumo veiksmus“, nors dievagojasi atėję ir paklausti, kokiu reikalu, kad tai niekaip nesisieja su keturias savaites vykstančiu mokytojų streiku, tądien vykstančia protesto demonstracija, į kurią, parašau, kad nevažiuoju, ir dar šiukštu – su tais Š ir M m-jos “okupantais“.

Tenka tuomet mokiniams, kad jau paklausia, aiškinti, kas yra pilietinė visuomenė, kaip veikia demokratija, kuo dabartinė policija vėl atvirto į anuos sovietinius mentus, kurie gąsdindavę tėvus “įspėjimais“, kad per tuomet uždraustą Vasario 16-tąją jų vaikai neduoktudie (ar tiksliau – neduoktukagėbė) nenusirištų raudonųjų “silkių“ (pionieriškų kaklaraiščių), ir kas yra konstitucinės teisės bei pareigūno priesaika, kurią grubiai visi nuo vyriausiojo tyrėjo iš apskrities policijos iki pat generalinio komisaro pažeidė, nes tokių pasiteisinančiųjų “jie vykdė įsakymą“ apstu buvo gulaguose ir konclageriuose, o jų pareigingumo – pilni bevardžiai kapai ir grioviai.

Tiesa, ar prie Trečiojo Reicho, ar prie Sovdepijos, bet absoliuti dauguma to meto “piliečių“ netgi plojo katučių, kad Gestapo gerai dirba, ir kad NKVD teisingai represavo eilinius liaudies priešus.

Britai, padovanoję parlamentarizmą ir Magna Charta, prancūzai su savo liberté, égalité, fraternité bei amerikiečiai su demokratijos ir Konstitucijos bei Bill of Rights dvasia anuomet Niurnberge murkdė vokietukus tol, kol tiems fašistinės kvailybės iš galvos išgaravo – sovietų, kaip anuomet sąjungininkų, niekas nepamurkdė, o ir iš jų pelkės (turint omeny Aleksandro Gradskio dainą) pareinantys pareigūnai su savo Minsko aukštosios milicijos mokyklos filijalo Baltupiuose dvasia, deja, jokių pamokų neišmoko.

Nes niekada nesimokė.

Nors prieš dešimtmetį, kai jau palikau JAV Valstybės Departamento Diplomatinio Saugumo Biuro skyrių Vilniuje, kur viena iš pareigų buvo traukti už ausų už amerikiečių pinigus per visokius kriminalinės policijos tyrėjų ir prokurorų apmokymus mūsų teisėsaugą į Vakarus, taip neatrodė, ir anuomet mentai jau buvo tapusi policija. Tačiau užaugo nauja policininkų karta, kurią, akivaizdu, irgi paveikė provincijos tuštėjimo dėsnis.

Ir todėl kiek ironiška, kad policijos įspėjimą gavau iš to miesto, kuriame dabar meru yra anuometinis generalinis komisaras, kurį net kvietėme skaityti paskaitas Europoje apie organizuotų gaujų užkardymą – dabar jau policijai aš esu iš “gaujos“.

Tai išduodu visą mūsų mafiją: tai čia ūkvedys sakė, kad atvarys sudeginimui vietoje padangų tą seniausią rajone geltonąjį autobusiuką, idėją išties pasiūlė direktorius, o nuo istorikės noro supleškinti naujesnį, tai aš atkalbėjau, bet, žinokite, dar yra teroristė socialinė pedagogė, pinigų plovimu užsiima matematikė, dėstanti juk ir ekonomikos pradmenis, o platina kvaišalus fizikas, kuris ta pačia proga įsivėlęs į hakerių tinklą kaip informatikas, chemikė bei biologė sintetina kvaišalus, varo samanę ir dar gali pagaminti sprogstamas medžiagas (ir kaip taksistė – tai žino apie automobilių nuvarinėjimus!), rusistė yra Kremliaus agentė, fizinio lavinimo mokytoja ruošia smogikus-reketininkus, kuo užsiima pradinukės – baisu ir pasakyti, o muzikos mokytoja susijusi su piratavimu, kai dailės mokytojas – pinigų padirbinėjimu, o technologijų – padirbinėja luxury brands prekes (linkėjimai A. Gelažnykui!), kai bibliotekininkė – turi įvairios draudžiamos literatūros.

Gal visus ir visas suminėjau. Nesu tikras tik dėl sektų veiklos tarp tikybos ir etikos mokytojų, nes nesu gaujoje lyderiu, kaip susigalvojo KP ONTS – čia reikia klausti lituanistės, kuri yra mūsų “mafijos“ pilkasis kardinolas.

Kita vertus, gera kompanija kita prasme dabar pakliuvo man: Adolfas Ramanauskas-Vanagas irgi iš šito paties rajono, irgi buvo mokytoju, irgi tapo banditu to paties šeštojo kriminalinės milicijos skyriaus, iš kurios ONTS kilusi, dėka.

Jei dar už kokį jaunimo moralės (!) tvirkinimą dabar nuteis, tai Socrates bus dar smagiau: jokių apdovanojimų už tėvynės gynimą negavęs (maniškius ordinus, kaip ir VU diplomą, visokie kirkilai susirinkę), su žmona nenusisekė, tai lakė vynelį simpoziumuose ir šaipėsi iš valdančiųjų glušių. Nors šiaip dauguma Antikos intelektualų ir filosofų buvo geri peštukai ir kariai hoplitai – kaip buvusiam savanoriui ir “karatistui“, manau, tai irgi garbė, nors koks jau iš manęs pilosopas ar, juolab, intelektualas?

Tai nemalonu tik tiek, kad atitraukia mane nuo mokinių ir mokymo, o ne nuotaiką kažkaip sugadina ar, lotuliukas, kažkuo užkardo mano įsitikinimus dėl laisvių ir teisių bei priemonių piliečiams atgauti savo valstybę, nes valdžia, panašu, susitapatino jau su valstybe, o istorija moko, kuo baigia tokie teigiantys, kad valstybė – tai jie.

Ne, jūs, valdžiažmogiai, esate tik piliečių samdiniai konkrečiai viešojo intereso derinimo funkcijai atlikti – ir į tai, kad mokesčių mokėtojų pinigai švaistomi teisėsaugos elitą verčiant paštininkais, manau, bus deramai atsižvelgta, kadangi net Prezidentei šis faktas užkliuvo.

Nes nesitikiniu kalėdinio stebuklo, kad gaučiau generalinio komisaro atsiprašymą, o jo kalbėtojas tos kontoros vardu keturias skirtingas versijas viešumoje apie mane pateikęs ir apšmeižęs Ramūnas Matonis imtų ir kažkaip atsistatydintų atsiprašydamas.

Netikite tuo ir jūs skaitydami – Kalėdų Senelis išties realesnis, ir net turi aiškią deklaruotą gyvenamąją vietą susirašinėjimui (nors kriminalistams pas jį, kad landžioja naktimis į privačias valdas, bus per šalta nuvykti paštininkais su jų oficialiais užkardomaisiais įspėjimais).

Aišku, nuo pirmadienio su ironija stebėjau ir savo fantominio gyvenimą žiniasklaidoje – visokius pareiškimus ir inteviu, kurie atsiranda portaluose ir po to prapuola tarsi nebuvę. Vis tik mokiniai man svarbiau, nei šiuo metu rašinėti aukščiau minėtiems teisėkreipos pareigūnams – banaliai tam neturėjau laiko.

Bet laiko rasiu, nes dabar turiu ilgesnės perspektyvos tikslą, kadangi net ne ši valdžia man įdomi (glušiai sau išsirinko glušpetrius – čia jų rinkiminė valia, aišku), ir net ne policijos atsakingus asmenis atstatydinti, o sugrąžinti konstitucines teises ir laisves į Lietuvos Respubliką, jei toji dar nėra mirusi, ir jei Konstitucija vis dar apie mus ir mums.

Tai va, turėjau parašyti apie mokslo savaitę, juolab, kad buvo tėvų valanda, ir ji man buvo kaip įprastai gerokai apkrauta (kas anksčiau buvo neįprasta šioje mokykloje), o gavosi apie Konstitucijos pamokas. Kurios, deja, bet dar nebaigtos.

Nes dėl savo laisvės reikia kovoti kasdien.

O mokytojų streikas jau tęsiasi, primenu, penkias savaites, ir, gaila, bet galo jam dar iki šiol nematyti.

Todėl kiek ironiška dabar perskaityti JAV atliktą tyrimą, kad daugiausiai galimybių tapti milijonieriais turi vyrai, kurie veda mokytojas, nes tos susitaria su labiausiai pakvaišusiais ir neadekvačiais supostatais pačiose įvairiausiose ir neįtikėtinose situacijose.

Kažin, kodėl tos streikuojančios mokytojos tokios “nesukalbamos“, ir kodėl kriminalinei policijai nekliūna visokias opozicines partijas bei jų lyderius žudyti raginantys pareiškimai, tačiau gali užkliūti mokytojas ar panašūs į jį, kurie palaiko opozicinį mokytojų judėjimą dabar?

Nes netikiu, kad mane aplankė kriminaliniai paštininkai™ dėl mano 1991 metų kiurksojimo ant barikadų prie Parlamento su ginklu – popieriai gi pamesti, nors aš dukart priesaiką davęs. Todėl triedimas plytomis dėl Pakaunėėėėėė!… čia nebūtų susijęs.

O man tų kriminalinių paštininkų vizito tikslo ir priežasties iškvosti irgi nepavyko, kai minėtas aukščiau Ramūnas turi bent keturias (sic!) versijas, ir savo pareiškimuose painiojosi žurnalistams.

Go figure.

Todėl iliustracijai šiandien tebūnie katukas iš Cheezburger:

Nesušalkite paskutinę Advento savaitę (ir šiaip nesušalkite)!


Mano finansiniam šalpos fondui, kol nepasodino, dar galite pervesti per paypal čia.

 

Autorius: Skipper_LTU

PayPal.Me/Burvedys

Viena mintis apie „Mokytojo dienoraštis (24): Konstitucijos pamokos ir kriminaliniai paštininkai“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: