FB (40): apie AK-47 Persų įlankos kare

Ačiū, kad klausiate, bet mane jau dukart iš eilės (!) buvo dabar FB užblokavę (ko gero, mano įtarimai neužilgo bus patvirtinti, kaip rodo patirties suformuota profesinė intuicija), tai sveikinuosi, mielieji mano skaitytojai, nežinau kuriam laikui dabar.

Tiksliau, tai žinau, kad iki kito blokavimo ir gal netgi mano paskyros eliminavimo iš FB (ko ir siekiama), tačiau tikslesnio termino negaliu duoti – gal išvis kaip ir aniedu sulauksiu nepilno pusvalandžio bėgyje.

Kaip bebūtų, kol Aušra Maldeikienė pateiks (arba ne – čia irgi jos reikalas, kaip ir pristatyti tą komandą, kuri tas 9 į šią temą taip jai sumovė, mano galva) pažadėtus kontrargumentus mano kritikai dėl jos 95 tezių nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais, tai dėkoju Punkonomics tinklaraščio skaitytojams, kurie komentuoja, ir netgi šiandien pateikiu atsakymą į vieną išplėstinį komentarą (nuoroda pirmame mano komentare žemiau), o ryt jau – apie MG Baltic koncerną, ir ne visai tai, ko jau prisiskaitėte spaudoje iki šiol.

Prenumeruokitės – taip galėsite sekti, jei net būsiu per prievartą pašalintas į FB. Ir galėsite ten parašyti komentarus.

Kai skaitysite tekstą pagal nuorodą tinklaraštyje, tai užsimenu apie iliustracijoje esantį AK-47 ir jo atsiradimo Anglijoje istoriją, kuria va dabar čia pasidalinsiu – už kiek pirkau iš iliustracijoje esančio SAS mėgėjų klubo atstovo, už tiek jums parduodu dabar:

1991-ieji metai, Persų įlankos karas (Gulf War), kuriame dalyvauja ir britų kariuomenė, o pas mus per daug vyksta visko, kad tą karą sektume, nes sovietai patys pamenate, ką čia tais metais išdarinėjo, pasaulio dėmesiui esant ne į SSRS teritoriją.

Taigi, pasakotojo draugas patruliuoja gatvėse su porininku – pats eina persimetęs per petį granatsvaidį. Draugas su įprastiniu šaulio karabinu pakeliui gatvelėje vis kyšteli nosį į langus bei duris, ar niekas ten neketina judviejų pasikviesti puodeliui arbatos. Tuščia aplink. Nyku ir liūdna.

Staiga iš už kampo iššoka ne krikščioniško tikėjimo tėvynės gynėjas su AK-47, bet prieš patratindamas seriją dar net nespėja išreikšti nuomonės, kad Alachas yra didis, o Mahometas yra jo pranašas.

Draugas spusteli granatsvaidžio mygtuką, nes jo nedomina Korano ar kokios kitos dvasinės beigi pažintinės literatūros įsigijimo kaina pagal karo rinkos kursą, o prekeivis amžinu gyvenimu yra tiesiog jo gerokai didesnio kalibro vamzdžio tiesiojoje, nes porininkas tuomet smalsauja, ar visi ten tuose namuose, ir nemato nugara pasisukęs reikalo pabendrauti su civilioku, neaišku iš kur įsigijusiu, kaip vėliau apžiūrėjus paaiškėja, ko gero, kinų gamybos AK, kuris dar mena Vietnamo karą, o buožė jam, panašu, pritaikyta buvo nauja, nes gal tada sulūžo tvojus į ne visai minkštą jankio momenėlį.

Reaktyvinei granatai nupūtus nuo vaizdo šį neprašytą trečiu panorusį būti praeivį, lieka toje vietoje tik šlepetės, minėtas AK-47 ir raudonai pataškytas fonas ant gretimos sienos.

Draugas nusprendžia pasilikti atminimui suvenyrą apie trumpas susitikimo su nežinomuoju akimirkas, geraširdiškai palikdamas šio avalynę radybų čiabuviams.

Taip ginklas pasiekia Angliją, kur pagal įstatymą padaromas netinkamu daugiau trumpinti gyvenimo džiaugsmus, tačiau džiugina kaip rekvizitas ant SAS mėgėjų klubo visureigio.

Manęs tai nedžiugino – norėjau paprašyti leisti išardyti, kad pažiūrėčiau, ar telpu į normatyvus, bet ten nėra ką ardyti viduje.

Pasakotojo iliustracija iš pokalbio štai čia (beje, diskusijos su minėta kandidate į prezidentus nesulaukiau, nes buvau įprastu jai pasirinktu metodu banaliai blokuotas):

Autorius: Skipper_LTU

PayPal.Me/Burvedys

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: