In memoriam: dėdė Leonas

Kai buvau Lietuvoje, aš žinojau, kad jį matau paskutinį kartą. Bet vis tiek atsisveikinau “iki“. Visi ten būsime, ir gaila, kad kai kurie dar per anksti.

Ir gėda pripažinti, kad ten kitąkart nevilties akimirką norisi anksčiau – bet kai jam gydytojai davė pusmetį, o jis nepasidavė dvejus metus. Kojas atėmė kaip tik kelios dienos iki paskutinio pasimatymo, o jis dar į darbą prieš tai ėjo. Ir niekam neleido šalia jo verkti anksčiau laiko. Carpe diem – optimizmas iki paskutinio!

Šalia būnant gėdijiesi savo dvasios silpnumo. Jis visada buvo tvirtas kaip ąžuolas, gimęs ir užaugęs Sibire. Lietuvos patriotas, kurį nenustebau sutikęs ir prie Parlamento 1991 metais. Apie istoriją galėjo ilgai kalbėti, nors nebuvo diplomuotas istorikas. Trispalvę Marijampolėje ir Kaune kėlėme irgi kartu su juo ir Sąjūdžiu. Žalias raištis jam tiko.

Ąžuolu buvo ir šeimai – toli man iki jo. Buvo ir piršliu, ir vienu metu pasislėpė po stalu, pamanęs, kad jau karsime. Bet argi gerą žmogų karsi? Nors mažai tikėjo, kad aš išvis su savo pobjauriu charakteriu vesiu, o dėl skyrybų vis tik pergyveno. Gal daugiau kaip žmogus, nei natūralus katalikas.

Vaikystėje kai svečiavosi, dažnai leidau ant jo pečių. Mano susidomėjimas karyba – jo nuopelnas. Artilerijos veikimo principus iš jo sužinojau. Iki dabar pamenu leitenanto antpečių kvapą.

Ant jo kelių sėdėdamas pirmąkart vairavau – Smalininkai, Iž Moskvič “kablukas“ iš technikumo, kur dėstė, nors už jo Lada vairo pas močiutę Liudvinave dažnai irgi žaisdavau. Močiutei, kuri jo uošvė, beje, 93 kitą Vasario 16. Ir kiek kilometrų nuvairavęs su šeima ar dėl jos ir kiek automobilių – net neįsivaizduoju, bet vaikai dėka jo pamatę daug. Sunku jį man išvis be automobilio įsivaizduoti.

Bet šįryt ir ąžuolas palūžo.

Ryt atskrendu atsisveikinti.

Iki – nes vis tiek ten visi būsime. Tik iki to bent pusę taip prasmingai, duokdie, pragyventi. Kada duodi kitiems daugiau. Neduodi tik sau jaustis silpnu.

Amžiną atilsį mano dėdei Leonui Trečiokui.

Truks. Jau dabar.

Autorius: Skipper_LTU

PayPal.Me/Punkonomics

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: