Artūras Dovydėnas: Buriavimas

Neseniai klaususiems manęs, kur gauti LBS naudojamą buriavimo vadovėlį, kurį “parašė“ Dovydėnas, tai duosiu jo originalią ir išplėstinę versiją online (soriukas, senas laptopėlis biskutuką nulužęs – reiktų kito monitorėlio, o šiaip hardelis sukas, jei ką):

Pirmas tomas – Škola jachtiennovo rulievovo

Antras tomas – Škola jachtiennovo kapitana

Viena bėda, kad vadovėlis yra rusiškai, o jaunimas šią kalbą gali jau būti ir nestudijavęs.

Kaip sakiau, kažkur sename užlūžusiame laptope turiu, berods, ne tik šituos, o ir jų šaltinį angliškai, iš kurio Leontjevas ir kolektyvas kniaukė (vaje, Dovydėno neatsiklausę, kaip gi taip!), kaip viskas įprasta Sovdepijoje buvo, kad sudarytų kažkokią mokymo priemonę. Tuomet interneto nebuvo (CŽV išmislas, aha), todėl viską spausdinę. O kad nebuvę interneto, tai niekas už rankutės dėl kūrybiškai perdirbtos medžiagos, nenurodant šaltinio (ne, juk plagiatas – kada viskas tas pats, tik mažiau kūrybiškai, nes nusavinama kaip savo ištisomis pastraipomis ar iliustracijomis ir pan.), nepagavęs.

Kita vertus, ne tiek bėda, kad rusiškai, kiek bėda, kad vogti, kaip sakoma rusiškuose internetuose, nėra taip jau comme il faut.

Klausiate, kuo čia ponas Dovydėnas dėtas?

Na, ant vadovėlio neparašyta “sudarytojas Leontjevas ir kt.“. Parašyta, kas yra autorius, ir kažkaip pavardė yra Kreiserinio Buriavimo Mokyklos (aš jos esu alumni iš 10-tos laidos, jei ką) savininko.

Šiaip kiek linksmina ne faktas, kad KBM emblemos logotipas sutampa kažkaip su LBS logotipu (bet kažkada Leninas ir kompartija buvo sinonimais, kaip ir Dovydėnas su LBS), bet veikiau faktas, kad vienas toks halzzzzuojantis (žodyną su klaidomis parašęs tas pats Dovydėnas, kas irgi ironiška) kepas nusavinti norėjo ir taip pat piktinosi, kad iš jo, suprask, čia yra Dovydėno nukniaukta, tačiau dabar apsimeskime, kad tai tik linksmas man papasakotas anekdotas, kada autorystė su Lietuvos jūrų krabais neturi nieko bendro, ir savintis nusavinto nebuvo reikalo, tad aš ne taip supratau, o man ne taip papasakojo “visiems gerai žinomą istoriją“, kad LBSe (aš – ne).

Bet juk ir ne visai taip autorius (jei gali būti kas “pusiau nėščias“, tada čia irgi “autorius“, aha), jei panagrinėsite duotas nuorodas, ieškodami daugiau nei trijų (ar trisdešimt trijų) sutapimų. Dar galvoju, kad pasažas vogtame vadovėlyje apie buriavimo iškylą, taip skaitytoją supažindinant su buriavimu “praktiškai“, gali būti įkvėptas (!) 1879 metų buriavimo vadovėlio anglų kalba, kurį esu citavęs ir savo tinklaraštyje, bet jau taip preciziškai nenagrinėjau – ar maža kas kieno įkvepiamas: A. Tolstojaus Buratinas – Pinocchio, A. Volkovo Smaragdo šalies burtininkas – Ozo šalies burtininko, ir pan.

Sovokas – jis ir Lietuvoje sovokas. Vis dar. Arba, kaip sako Leo Pravalas iš Paskutinių Brėmeno muzikantų: “visa muzika iki mūsų jau sukurta, tik ne visi pinigai už ją paimti“.

leo

Veiklusis Leo Pravalas Paskutiniuose Brėmeno muzikantuose yra kaip minėtasis buriavimo vadovėlis – copy/paste/copyright (asociatyvi iliustracija iš youtube.com)

Su ponu Dovydėnu aš santykius visiškai nutraukiau prieš metus, kada jo begalinis susireikšminimas ir neslepiamas pavydas (man tai ko pavydėti, nesupratau – aš gi esu “netikras buriuotojas“?) pramušė neadekvačiu pykčiu (ko gero, kalčiausias čia bus Bitlas, mane įtraukęs į LBS darbo grupę lygiomis teisėmis su tokiu Korifėjumi, o kas aš toks, a-ne?).

Užblokavau ir FB (jis atsikeršindamas, matyt, tą pats, ar priprašęs, padarė Vilniaus jachtklubo FB puslapyje, nespėjus parašyti nei vienos žinutės, kas dabar klaikiai juokinga – praradau dėl to ne aš, o tik minėtasis jachtklubas bent jau vieną iš informacinės sklaidos kanalą, o juk man iki Galvės važiuoti yra apie pusvalandį neskubant), kaip ir čia bei mano el.pašte jo IP bei el.paštas yra blokuoti brukalo filtro nustatymuose, ir tikrai nenoriu turėti su juo jokių santykių, linkiu jam septynių pėdų po falškyliu ir neiškristi per bortą, ir kad niekas su juo plaukdamas irgi neiškristų, nes gali ir nesulaukti pagalbos, idant yra patarlė apie šunį, kandantį į maitinačią ranką (o apie ką aš čia, iš tiesų?).

Neketinu škertikais matuotis, ypač su žmogumi, kurio savimeilė didesnė už Ambersail stiebą, ir bušpritas jam į durkį, kad kelnės nesmuktų.

Juk ką esu tikrai daug gero ir puikaus parašęs bei suteikęs žmogui galimybę savo marinistiniame tinklaraštyje išdėstyti savo mintis, ir jo straipsnį esu publikavęs, ir netgi dykai išvertęs į anglų kalbą – viską juk galite surasti patys, kam man kartoti akivaizdžius dalykus? Tiesa, jam pačiam su anglų kalba, kurią, purslodamas teigė, mokęsis nuo darželio (kame tas lygis toks ir likęs?) kiek sunkoka, kiek matau po visų jų “spec.redaktoriaus“ įsikišimų į knygų vertimus, kur yra jūrininkiškų sąvokų (nes sovokas ir sąvokos truputį niepopaniatkam?)

Todėl apie jo dalykinę reputaciją ir moralines (k-hm?…) savybes ir nuspręskite patys – tai tikrai ne mano reikalas, nepaisant to, kad vis dar kažkaip (kaip man kartais atgarsius praneša, kai patrolinti mane nori – vat kam reikia priešų, kai tokie draugai?) ant manęs paviauksi, kas iš tiesų man visada juokinga: kada vagis, melagis arba sukčius pagaunamas už rankos, jis visada klykia garsiausiai apie savo nekaltibe™, kurią, ko gero, prarado jau taip seniai, kad net jo sąžinė per tą laiką išėjo į pensiją, pasimirė ir palaidota nuošaliame smėlio kalnelyje ištuštėjusiame provincijos bažnytkaimyje.

Šiaip gaila, kad apie LBS kitąkart susidaromas įspūdis iš garsiausiai rėkiančių arba neadekvačiai besielgiančių – gi darbo grupėje, kaip ir rašiau, sutikau puikius žmones, ir gal todėl tas darbas, nepaisant laiko stokos (pareigos taigi visuomeninės, tik iš idėjos), vyko sklandžiai ir šįkart produktyviai, neskaitant aukščiau minėto “autoriaus“ pasažų apie baltą kamizelką, giminę pagal motinos liniją iš d’Artanjanų, ir aplink esančius durnius (na, bet karalių daro jo aplinka, tai ką jau čia mums, mužikėliams, nu…).

Mažiau patetiška būtų, jei savo primadoniškus grasinimus įvykdytų ir iš LBS pagaliau išstotų, nes anekdotas su kojų-rankų maskatavimu, isteriškai nukritus ant žemės ir grasinant apie tai, gerokai užsitęsė.

Kaip ir mano atsakymas čia dėl to “buvimo Dovydėno žmogumi“ bei “o tai kaip ten dėl to vadovėlio iš tikro“.

Iš tiesų, žmogus tiek darbo įdėjo kompiliuodamas, tai ko čia skundžiatės, kad gavo už tas pastangas truputį grynų (Paulius Kovas po du litus nuo savos, tarkime, LBSui skyrė), o va LBS taip dykai gi gavo surankiotus iš sovietinių žurnalų ir leidinių konspektus knygos pavidalu, kurią skambiai iki šiol vadina vadovėliu, nors kaip vadovėlio mokymuisi tos knygos naudoti nelabai ir teišeina, taip kad, kaip sako daugkartinis Lietuvos čempionas ir škiperis Storas iš RS-280 Legen la – negali pykt.

O kas čia pyksta? Aš tai vadovėliu dalinuosi, kaip ir sakiau. Jo viršelis štai taip ir atrodo, jei vis tik paremsite “autorių“:

Autorius: Skipper_LTU

PayPal.Me/Punkonomics

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: